Giluminis purentuvas IMPLEMEX UGP

Giluminis purentuvas IMPLEMEX UGP

UAB “Universe Group” komanda sukūrė ir ištobulino giluminį purentuvą IMPLEMEX UGP

 

 

 

Akecios

Kurdami šį produktą mąstėme ne tik apie giluminio purentuvo naudą dirbant žemę su juo, bet ir kaip palengvinti traktoriaus darbą, sumažinti sąnaudas ir turėti geriausią rezultatą. Pastebėjome, kad rinkoje yra nemažai gerų giluminių purentuvų, tačiau jiems yra reikalingi galingi traktoriai. Spręsdami šią problemą mes patobulinome ir pagaminome purentuvą su C formos noragais, kurie lengviną traktoriaus darbą laukuose ir nereikalauja didelių arklio galių.

Kitas labia svarbus aspektas žinoma yra žemės dirbimas ir tehnologija:

analizuodami Lietuvos dirbamą žemę, diskutuodami su ūkininkais, stebėdami pasėlių augimą, matydavome, kad per daugybę metų giluminiame žemės sluoksnyje (apie 25-55 cm gylyje) žemė yra stipriai suslėgta. Tokia žemė praranda visas savo gerąsias savybes, derlingumą,  nesidrenuoja, nepatenka deguonis. To pasėkoje kenčia pasėliai ir jų kokybė.

Bandymai ir rezultatai

Sukūrę pirmąjį giluminį žemės purentuvą, jį išbandėme įvairioje žemėje – tiek lengvoje, tiek ypač suslėgtame ir molingame dirvožemyje. Pastebėjome, kad, išdirbus žemę su giluminiu purentuvu, lauko galuose ir technologinėse vėžėse pasodintas žieminis rapsas yra daug sveikesnis, sodresnės tamsiai žalios spalvos, negu žemėje, kur nebuvo naudotas giluminis purentuvas. Be to, pavasarį žemėje greičiau nusidrenuoja vanduo, o lietingu sezonu neišmirksta pasėlių šaknys, geriau pasisavinamos trašos.

Universe Group Implemex deep soiler giluminis purentuvas UGP 5

Kokia nauda šio purentuvo?

IMPLEMEX giluminis purentuvas suardo susidariusį dirvožemio padą, taip atkurdamas natūralią vandens ir deguonies apytaką bei užtikrindamas gerą trąšų įsisavinimą. Augalų šaknys gali lengvai prasiskverbti į reikalingus dirvožemio sluoksnius ir pasiimti reikalingas maisto medžiagas, deguonį ir vandenį. Supurentame dirvožemyje net ir drėgnais metais pasėliai išlieka neišmirkę, o sausringais metais jie vis tiek aprūpinami vandeniu.

Giluminis purentuvas Implemex John Deer 180Deep Soiler Implemex Zemaitukas Grain trailers Lowbed Dump trailer UniverseGroup Mustang 2

Kokios galios traktoriaus reikia?

Šiuo metu asortimente turimi  5 ir 7 noragus turintys giluminiai purentuvai IMPLEMEX UGP. Bandymo metu pamatėme, kad vienam noragui lengvoje ir vidutinio kietumo žemėje reikia apie 25 AG, o sudėtingoje, t. y. labai suslėgtame ir molingame dirvožemyje, nuo 30 iki 35 AG vienam noragui.

Dirbant su 5 / 7  noragų giluminiu purentuvu lengvame ar vidutinio sunkumo dirvožemyje rekomenduojamas apie 125 AG – 160 AG traktorius.

Dirbant su 5 / 7 noragų giluminiu purentuvu sudėtingame, suslėgtame, molingame dirvožemyje,  rekomenduojamas 180 AG – 240 AG traktorius.

Pirmieji asortimente atsiradę giluminiai purentuvai turėjo kertamų kaiščių apsaugas. Tai pati paprasčiausia ir nebrangiai kainuojanti apsauga. Pasitaikius kliūčiai, žemėje esantis kaištis yra nukertamas ir taip apsaugoma giluminio purentuvo konstrukcija – noragas nuo lūžimo, o kaištį perstūmus, vėl galima dirbti iki sekančios kliūties.

Šiuo metu asortimente turime ir naujieną – tai 5 ir 7 noragų giluminis purentuvas su hidrauline apsauga.

Universe Group Implemex deep soiler giluminis purentuvas UGP 2

Kaip veikia hidraulinė apsauga?

Noragui užkliuvus už kliūties, noragas atsiverčia, o pravažiavus kliūtį, hidraulinis cilindras grąžina noragą į darbinį gylį. Taip dirbimo principas palengvina ir padidina darbo našumą. Operatoriui nereikia perkišinėti kertamų kaiščių.

 

Naudojimas

Giluminio purentuvo prikabinimas ypač paprastas ir greitas – prie traktoriaus tritaškės pakabos.

Darbinis gylis nuo 40 iki 55 cm.

Keičiamos Hardox plieno pjovimo lėkštės.

Naudojant giluminį purentuvą su hidrauline apsauga, tereikia prijungti vieną hidraulinę žarną ir nustatyti slėgį sistemoje nuo 120 iki 180 bar (priklausomai nuo dirvožemio sunkumo).

Gale esantis volas – kaip papildomas priedas prie giluminio purentuvo, veikia reljefo kopijavimo budu, sulygina didesnius iškeltus žemės luitus.

Share this post